Multiplate

Multiplate - tai gofruotos metalinės konstrukcijos, kurios surenkamos iš išlenktų, gofruotų, cinkuotų plieno lakštų. Atskiri lakštai sujungiami varžtais ir taip suformuojama tvirta įvairaus profilio konstrukcija, pritaikoma daugybei statinių.
Multiplate konstrukcijos naudojamos įrengiant:

  • Vandens pralaidas
  • Automobilių ir geležinkelio tunelius
  • Požemines pėsčiųjų perėjas
  • Gyvulių praginas
  • Kaip esamų g/b pralaidų įdėklai
  • Požemines saugyklas, rezervuarus ir kt.

UAB "Statybos koncernas" tiekamos Multiplate konstrukcijos gaminamos vienoje moderniausių ir pajėgiausių Didžiosios Britanijos plieno apdirbimo gamyklų ASSET International. Šio gamintojo konstrukcijos atitinka Europinius kokybės standartus bei Lietuvoje tokioms konstrukcijoms keliamus reikalavimus, yra pripažintos Didžiosios Britanijos Transporto Departamento, daugelio kitų valstybinių institucijų ir privačių įmonių.

Multiplate universalumas

Konstrukcijų formų ir dydžių įvairovė suteikia galimybę projektuotojams jas panaudoti įvairiose srityse bei pritaikyti sprendžiant įvairias statybines problemas. Atsisžvelgiant į dydį, ASSET Multiplate konstrukcijos gaminamos iš plieno lakštų, kurių storis gali būti nuo 3,0 mm iki 8,0 mm. Gamyboje naudojamas MP200 (žingsnis 200 mm ir gylis 55 mm) gofros tipas.

ASSET Multiplate konstrukcijų išskirtinis bruožas yra dideli plieno lakšto matmenys (2000 mm arba 3000 mm ilgio bei nuo 705 mm iki 1645 mm pločio). Taip išvengiama papildomų vertikalių lakštų sujungimo siūlių ir kelis kartus pagreitėja konstrukcijos surinkimo darbai.

ASSET MP200 Superspan – tai didesnio pločio konstrukcijos, kurių pagrindinis bruožas yra tai, kad joms sustiprinti viršutinėje konstrukcijos dalyje, įstrižai iš abiejų pusių, įrengiamos išilginės gelžbetoninės sijos.

Tipiniai MP200 konstrukcijų skerspjūviai

ProfilisFormaDydžių ribos
Apvalus vamzdisDiametras 1,7m - 8,0m
Žemo profilio vamzdisPlotis 1,6m - 8,0m
Aukšto profilio vamzdisPlotis 2,3m - 8,0m
Horizontali elipsėPlotis 1,8m - 8,0m
Vertikali elipsėPlotis 1,5m - 8,0m
ArkaPlotis 2,0m - 8,0m

Galimi ir individualiai suprojektuoti Multiplate konstrukcijų skerspjūviai.

Tipiniai MP200 Superspan konstrukcijų skerspjūviai

ProfilisFormaDydžių ribos
Horizontali elipsė6,0m - 12,0m +
Žemo profilio arka6,0m - 12,0m +
Aukšto profilio arka6,0m - 12,0m +

Galimi ir individualiai suprojektuoti Multiplate konstrukcijų skerspjūviai.

Ilgaamžiškumas

Gofruotos metalinės konstrukcijos visame pasaulyje sėkmingai naudojamos daugiau kaip 100 metų. Visos gofruotos metalinės konstrukcijos yra cinkuojamos atsižvelgiant į tokioms konstrukcijoms taikomų standartų reikalavimus, tačiau, norint prailginti jų naudojimo laiką, galima papildomai gamykloje padengti reikiamo storio antikorozine/epoksidine danga. Tinkamai suprojektuotų ir įrengtų Multiplate statinių saugus naudojimo laikas yra ilgesnis kaip 120 metų.

Surinkimas ir įrengimas

Gofruotų metalinių konstrukcijų tvirtumą sąlygoja plieno ir grunto kombinacija. Siekiant garantuoti konstrukcijos tvirtumą bei ilgaamžiškumą, labai svarbu ne tik atsakingai parinkti pačią konstrukciją, apsaugines antikorozines dangas ir tinkamos kokybės gruntą, bet ir teisingai atlikti užpylimo darbus. Šių konstrukcijų surinkimo metodika iš dalies priklauso nuo jų formos ir dydžio. Kartu su kiekviena konstrukcija yra pateikiama aišti surinkimo instrukcija bei lakštų išdėstymo schema, kuria būtina vadovautis norint teisingai surinkti konstrukciją.

Kilus surinkimo, įrengimo, užpylimo ar kitiems klausimams UAB "Statybos koncernas" specialistai visada pasiruošę ne tik suteikti reikiamas konsultacijas, bet ir atlikti surinkimo ar įrengimo darbus.